WhatsApp

Web Tasarım

Çağan Medya olarak, aklınızdaki projeyi, kullanım, ekonomi ve verimliliği en üst seviyede tutarak, hayallerinizdeki tasarımıyla size sunmaktayız

Web Tasarımı ve Ürünleri

Web tasarımı internet ortamında yayın yapan internet sitelerinin her yönü ile tasarlanarak yayına hazır hale getirilmesi olarak düşünülebilir. Bu anlamda internette gezinirken girdiğiniz her sayfanın bir web tasarım ürünü olarak değerlendirildiğini ifade etmek mümkündür.

İnternetin insan yaşamına girişi ve insan yaşamını dönüştüren niteliklere sahip olması ile birlikte web tasarım olmaksızın bir yaşam düşünmek neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Üstelik alışveriş konusunda da internetin kullanılmaya başlanması ile birlikte web tasarım ürünlerinde çeşitliliğin artması çok daha mümkün olmuştur. Peki, bu çeşitlilik ve artan ihtiyaç karşısında web tasarım ürünlerinde kalitenin yakalanması adına neler yapılmalıdır?

Profesyonel Web Tasarımının Olmazsa Olmazları

Profesyonel web tasarım hizmetlerinden yararlanmayı arzu eden pek çok birey profesyonel web tasarımı hizmetinin neleri barındırdığını öğrenmek ister. Çünkü satın alınan hizmetin gerçek anlamda kusursuz olması bireylerin en büyük arzularından bir tanesidir. Siz de web tasarımın olmazsa olmazları konusunda merakınızı gidermek istiyorsanız aşağıdaki detaylara sahip bir web tasarımı teslim aldığınızdan emin olmalısınız.

Düzen

Web sayfaları kullanıcıların bir bilgi edinmek, ürün satın almak veya hizmete başvurmak adına girdikleri yapılardır. Bu yapıların düzensiz ve gelişi güzel bir şekilde tasarlanması kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. Durum böyleyken bir web tasarımı için olmazsa olmazlar arasında düzenin ön planda olduğunu söylemek gerekir.

Renk

Web sayfanızın görsel açıdan kusursuz olması kullanıcıların sizi tercih etmesini sağlayan en önemli durumlardandır. Bu nedenle web tasarım hizmeti alınırken renklerin uyumlu bir şekilde seçildiğine dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde gözü yoran bir tasarımın sizi ve kullanıcıları tatmin etmeyeceği açıktır.

Grafik Kullanımı

Web sayfanızın tasarlanması aşamasında çeşitli görsel ve grafiklerin kullanılması söz konusudur. Ancak bu görsellerin kullanılırken yanlış boyutlandırılması ya da çözünürlüklerinin yeterli derecede iyi olmaması kullanıcıların gözünde ciddi bir sorundur. Böylesi problemlere mahal vermemek adına web tasarım süreçlerinde grafiklerin iyi bir şekilde ayarlanması elzemdir.

Font Kullanımı

Font seçerken okunaklı ve ilgi çekici seçeneklerden yararlanılması kullanıcılar üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkarırken aynı zamanda kalitenin de yakalanmasını sağlar. Okunaklı olmayan fontların ‘hemen çıkma oranı’ üzerinde olumsuz etkiler doğuracağı da bilindiğinden font kullanımına çok dikkat edilmelidir.

İçerik Kalitesi

Web tasarım süreçlerinin bir parçası olarak düşünülebilecek olan içeriklerin hem kaliteli hem de kusursuz olması şarttır. Zira içeriklerin kalitesi kullanıcıların sayfanızda kalma süresini ve ziyaret sayısını doğrudan ilgilendirir. Bu da daha başarılı ve profesyonel bir web sayfasına sahip olmanın kapılarını aralar.

Web Tasarım