WhatsApp

Sosyal Medya Yönetimi

Çağan Medya olarak, aklınızdaki projeyi, kullanım, ekonomi ve verimliliği en üst seviyede tutarak, hayallerinizdeki tasarımıyla size sunmaktayız

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, her geçen gün insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olmaya başlarken sosyal medya yönetiminin önemi daha da artmaktadır. Kişi veya kurumlar açısından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen sosyal medya planlamasının artıları oldukça fazladır. Profesyonellere teslim edilmeyen sosyal medya hesaplarının olumsuz durumlar ortaya çıkarabileceği gibi marka değerini düşürmesi de muhtemeldir.

Siz de markanızın – kişisel sayfanızın daha geniş kitlelere doğru bir sosyal medya planlaması ile ulaşmasını istiyorsanız hesaplarınızı uzmanlara teslim etmelisiniz. Peki, profesyonel bir sosyal medya yönetimi için neler yapılmalı?

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Yöntemleri

Profesyonellik ciddi çabalar sarf ederek kazanılan bir durum olsa da sizlerle paylaştığımız bilgiler sayesinde profesyonellerin ne tür yöntemler kullandığı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Story Özelliğini Mutlaka Kullanın

Instagram, Whatsapp, Youtube ve Facebook gibi sosyal paylaşım platformlarında adeta vezgeçilmezlerden bir tanesi haline gelen story özelliğini mutlaka kullanmalısınız. Özellikle etkileşimi arttırmak ve takipçilerle sürekli olarak iletişim halinde olmak adına kullanılabilen hikayelerin kullanıcı geri bildirimlerini almada da oldukça etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Dönüşüm oranı oldukça yüksek olan hikayeleri kullanmadığınız durumlarda profil görünürlüğünüzün çok daha düşük olacağını söylemek gerekiyor.

Sürekli Aktif Olun

Kullanıcıların dikkat ettiği konulardan başında aktif hesaplar gelir. Faydalı olduğunu düşündükleri veya beğendikleri sayfaları takip eden kullanıcılar paylaşım yapmayan hesapları kısa süre içerisinde takipten çıkabilmektedir. Bu durum kazanılmış takipçilerin kaybı anlamına geleceğinden sizin için ciddi bir sorun yaratır. Sosyal medya yönetimi konusunda başarı yakalamak adına aktif olmanız olmazsa olmazlardandır.

Güncel Kalın

Kullanıcıların ilgisini çekmeyen veya eskide kalmış konuları gündeme getirmeniz bir süre sonra sıkıcı bir sayfa olduğunuz hissini ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle güncel konulara odaklanmalı ve kullanıcıların paylaşım yapmanızı merakla beklemesini sağlamalısınız.

Kullanıcılardan Gelen Geri Bildirimleri Önemseyin

Sosyal medya yönetimi ile ilgili göz ardı edilen konulardan biri de kullanıcılarla zayıf iletişimdir. Kullanıcılara onlardan biri olduğunuzu hissettirmeniz halinde takipçi kitlenizin sizin peşinizi bırakmayan ve sürekli size destek olan bir hale dönüşeceğini görebilirsiniz.

İçerik Planlaması Yapın

Sosyal medyada başarılı olmuş her sayfanın bir içerik planlamasına sahip olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle siz de profesyonel bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirmek istiyorsanız haftalık veya aylık planlamalar sayesinde daha kaliteli işlere imza atabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi