WhatsApp

SMS/Mail Pazarlama

Çağan Medya olarak, aklınızdaki projeyi, kullanım, ekonomi ve verimliliği en üst seviyede tutarak, hayallerinizdeki tasarımıyla size sunmaktayız

SMS/Mail Pazarlama Nedir?

SMS Pazarlama, kısa mesajları (SMS) kullanarak pazarlama amaçlı promosyon kampanyaları veya işlem mesajları gönderen pazarlama türüdür. Bu pazarlamanın amacı, zamana duyarlı teklifleri, güncellemeleri ve uyarıları işletmenizden bu mesajları almaya rıza gösteren kişilere iletmektir.

Bir işletmenin ürün ve hizmetlerini tanıtmak için e-posta kullanımı son derece büyük bir öneme sahiptir. E-posta ile pazarlama, e-posta listenizdeki müşterilerin yeni ürünlerden, indirimlerden ve diğer hizmetlerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi markanızın değeri konusunda eğitmek veya onları satın alma işlemleri arasında etkileşimde tutmak için daha yumuşak bir satış da olabilir. E-posta ile pazarlama , işletmenizin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için e-postayı kullanan bir doğrudan pazarlama biçimidir. Müşterilerinizin en son ürünlerinizden veya tekliflerinizden haberdar olmasına yardımcı olabilir. Ayrıca insanlara markanız hakkında bilgi vermede veya onları satın alma işlemleri arasında meşgul tutmada çok önemli bir rol oynayabilir.

E-Posta ve SMS Pazarlamasının Avantajları

Düşük Maliyetler

E-posta pazarlamasının en belirgin avantajlarından biri, genel pazarlama kanallarına kıyasla daha düşük maliyetli olmasıdır. Belirli bir reklam panosu, dergi veya televizyon kanalında sergilenme karşılığında herhangi bir baskı veya posta ücreti ve ödenen ücret yoktur. E-posta pazarlamacıları, e-postalarını otomatikleştirmek, izlemek ve değerlendirmek için özel yazılımlara yatırım yapmayı düşünebilirler. Doğrusu, bir seferde binlerce e-posta göndermenin küçük bir yükü olabilir. Ancak bu maliyetler, diğer pazarlama kanallarını kullanarak ödemeyi beklediğinizden çok daha düşüktür.

Hedeflenen Mesajları İletin

Çoğu pazarlama uzmanı, yalnızca markasıyla ilgilenenleri hedef alarak para harcadıklarından emin olmak için mutlu bir şekilde ödeme yapar. E-posta pazarlamacıları, yalnızca belirli kriterleri karşılayan abonelere e-posta göndererek bir adım daha ileri gidebilir.

Karı Arttırın

E-posta ile pazarlama, hızlı satın alma avantajından yararlanmak için harikadır. Müşterilerin bir teklife tanıklık etmekten, bir düğmeye iki tıklama ile bir ürünü satın almaya geçmelerine olanak tanıyan pek çok pazarlama platformu yoktur. Cazip bir harekete geçirme ifadesi ve doğrudan ödeme bağlantısı ile e-posta bültenleri satışları başka hiçbir kanalda olmadığı kadar artırabilir.

Ölçümü Kolay

E-posta pazarlamasının bir başka önemli yararı da nerede yanlış yaptığınızı görmenin kolay olmasıdır. Çoğu e-posta pazarlama yazılımı, açık, tıklama ve dönüşüm oranlarını izlemenize izin vererek bir kampanyanın nasıl iyileştirilebileceğini belirlemenizi kolaylaştırır. Bu değişiklikler de neredeyse anında yapılabilir, oysa basılı veya yayın reklamcılığının değiştirilmesi biraz çaba gerektirir.

SMS/Mail Pazarlama